Okyanuslar İçin Koşturduk

#RunForTheOceans

adidas X Parley’in okyanus ve denizlerdeki plastik atıkların azaltılması için gerçekleştirdiği farkındalık projesi “Run For The Oceans” Kınalıada’da düzenlendi. Biz de Tam Otomatik olarak global bir sosyal sorumluluk hareketi olan etkinliğin duyurulmasında yaratıcı çözümler ürettik. 350’den fazla koşucu, Kınalıada’da oluşturulan bir kilometrelik parkurda deniz ve okyanusların daha temiz hale gelmesi için koştu. Etkinlik öncesi 1 ay boyunca ve etkinlik günü koşucuların kat ettiği her bir kilometre, Runtastic uygulaması üzerinden bir dolarlık bağış olarak kabul edildi. Bağış kampanyasının tüm geliri, adidas tarafından plastik atık kirliliğinin okyanus ve denizlere ulaşmaması için yapılacak çalışmalara aktarıldı.

 • Müşteri:

  adidas Türkiye

 • Tarih:

  Haziran, Temmuz 2018

 • İş Birlikleri:

  MCR Racestter
  Lobby Film
  On İletişim

 • Hizmetlerimiz:

  Reklam
  Tasarım
  İçerik

REKLAM

4 Temmuz 2018 Kınalıada #RunForTheOceans koşusunda Lobby Film’le birlikte 1 yönetmen, 3 kameraman ve bir drone operatörümüzle etkinlik günü baştan sona her anı yakaladık. Adaya motorlarla ulaşım, karşılama, tanıtım, çalışma atölyeleri, koşu öncesi, #RunForTheOceans koşusu ve koşu sonrası konser anlarını kapsayan 1 dakikalık reklam filmini 24 saat içerisinde yayına hazır hale getirdik. Hazırladığımız reklam filmi hem sponsorlu hem de organik olarak sosyal medya kanallarında, dijital mecralarda ve spor odaklı televizyon kanallarında yer aldı. Filmimiz tüm dünyadaki etkinlik takviminin kapanışının ardından adidas Runners global instagram hesabından da yayınlandı.

TASARIM

Dünya çapında gerçekleşen Run For The Oceans kampanyasının global materyallerinin yerelleştirilmesi, yerel iletişim materyallerinin tasarlanması ve 4 Temmuz 2018 Kınalıada #RunForTheOceans etkinliğinde yer alan tüm basılı materyallerin tasarımlarını oluşturduk. Her ebatta basılı posterler, broşürler, davetiyeler ve her türlü sergileme malzemelerinin yanında her ekrana giren dijital öğelere onlarca tasarım işini üstlendik ve hayata geçirdik.

50+

FOTOĞRAF ÇEKİMİ

4 Temmuz 2018 Kınalıada #RunForTheOceans koşusunda fotoğrafımız Taylan Çidam tüm etkinlik boyunca fotoğraf çekimi yaptı ve burada yakaladığı kareler hem basın bültenlerinde hem de tüm dünyada yayınlanan kampanya materyallerinde yer aldı.

100+

SOSYAL MEDYA ve INFLUENCER PAZARLAMASI

4 Temmuz 2018 Kınalıada #RunForTheOceans koşusu öncesi 1 ay boyunca süren sosyal medya’daki hedef kitle odaklı bilinirlik ve katılım yaratmak için bir iletişim stratejisi geliştirdik. Hem adidas Runners İstanbul topluluğu kaptanları, koçları ve üyeleri hem de bu topluluğa üye sosyal medya etkisi yüksek influencerlarımızla fotoğraf ve video çekimi yaptık. Onların merkezde olduğu ve Run For The Oceans felsefesini ve koşusunu tanıttığı içerikler ürettik. Bu içerikleri kendilerine teslim edip Instagram ve Facebook’ta organik olarak elde edilen yüksek izlenme, bilinirlik ve etkileşim rakamları yakaladık.

25+

SONUÇ

Marka elçilerimizin 13’ü sosyal medya hesabından etkinlik içeriği paylaştı.

53 basın davetlisi sosyal medya hesaplarından etkinlik içeriği paylaştı.

Basın ve marka elçilerimizin paylaşımlarıyla toplam organik reach sayısı 100.000’e yaklaştı.

Basın ve marka elçilerimizin paylaştığı story’lerle toplam organik video görüntüleme sayısı: 6,500’ü buldu.

RAKAMLAR

Erişim

150.000

İzlenme

350.000

Etkileşim

50.000

KÜNYE

 • Yaratıcı Yönetmen:

  Serkan Canberk

 • Müşteri İlişkileri Yönetimi:

  Ömer Çakallı

 • Dijital Strateji:

  Fırat Coşkun

 • Grafik Tasarım:

  Bahar Ketenci

 • Video Tasarım:

  Anıl Çepni

 • Reklam Yazarı:

  Candost Alkışlar

 • Proje Yönetimi:

  Alara Saran

 • Fotoğraf:

  Taylan Çidam

 • Yönetmen:

  Koray Arman

 • SHARE: